Dekoracje

Własnoręcznie robione dekoracje świąteczne dla Twojego domu

dekoracje

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas. Aby stał się jeszcze bardziej niezwykły, udekoruj swój dom świątecznymi ozdobami już teraz. A najlepiej zrób je sam! 

Dzisiaj kupno bożonarodzeniowych dekoracji nie stanowi żadnego problemu. Można znaleźć je w niemal każdym większym sklepie. A jeszcze kilkadziesiąt lat temu normalne było własnoręczne tworzenie świątecznych ozdóbWarto wrócić do tej tradycji – to doskonała okazja, aby wspólnie spędzić czas, świetnie się bawiąc. A dodatkowo Twoje mieszkanie nabierze wyjątkowego charakteru – nikt nie będzie miał takich dekoracji, jak Ty! 

Łańcuch z papieru 

dekoracje Łańcuch z kolorowego papieru jest niezwykle łatwy do wykonania, a materiały potrzebne do jego zrobienia kosztują bardzo niewiele. Czego będziesz potrzebował? Oczywiście kolorowego papieru, nożyczek oraz kleju. Potnij papier w paski o równej długości i szerokości, a następnie sklejaj ich końce, zaczepiając jedno kółko o drugie. Możesz określić sekwencję kolorów lub zdać się na kolejność losową – wszystko zależy od Ciebie. Łańcuch wykonuje się niemal automatycznie, więc czynność tę z łatwością połączysz z rozmową z dzieckiem. 

Bombki z masy solnej lub papierowej 

Zarówno masa solna, jak i papierowa, są bardzo proste do zrobienia. Aby zrobić tę pierwszą, wymieszaj sól, mąkę oraz wodę. Masa papierowa powstaje z połączenia rozdrobnionych i namoczonych wcześniej gazet, mąki i odrobiny soli. Aby masa była gładka, użyj blendera do jej zmiksowania. Z obu mas możesz ulepić piękne ozdoby choinkowe albo figurki do postawienia na półce. Gotowe wyroby pomaluj farbami i pozwól masie schnąć przez parę dni. Masę solną możesz też upiec w piekarniku, jeśli nie możesz doczekać się finalnego efektu swojej kreatywnej pracy. 

Dekoracyjne pierniczki 

dekoracje Lubisz słodkości? Święta to idealny czas, aby szlifować kulinarne umiejętności! Upiecz pierniczki w świątecznych kształtach, upewniając się, że każde ciasteczko będzie miało dziurkę, przez którą przeciągniesz potem sznureczek. Dzięki temu bożonarodzeniowy smakołyk posłuży jako dekoracja choinki. Ozdób pierniczki w dowolny sposób i powieś je na drzewku. Możesz także wykorzystać ciasteczka jako prezent – umieść je w ładnym pudełku, obwiąż wstążką i gotowe. Na pewno każdy doceni własnoręcznie przygotowany upominek. 

Ozdoby z filcu 

Osoby lubiące robótki ręczne mogą rozważyć zabawę z filcem. Materiał ten świetnie nadaje się do tworzenia miękkich ozdób, na przykład świątecznych. Możesz powiesić je na choinkę albo po prostu postawić gdzieś w domu. A może zechcesz robić świąteczny dodatek do swojego ubrania? Opcji jest wiele – wspólnie z dzieckiem uruchomcie swoją wyobraźnię, a na pewno rezultat będzie niesamowity. 

Tworzenie świątecznych dekoracji to wspaniała rozrywka, która spodoba się zarówno starszym, jak i młodszym członkom rodziny. Wypróbuj nasze sposoby już dziś!